Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri

Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri, Evlilik Terapisti, Evlilik Danışmanı,Evlilik Terapisti Kadıköy,Evlilik Terapisi Kadıköy, Çift Terapisti Kadıköy Evlilik Danışmanı Moda, Aile Terapisti Kadıköy, Çift Terapisti Şişli, Aile Terapisi Şişli

Bir Çiftin Kavga Etmesi Neyi Gösterir?

Terapiye başvuruda bulunan pek çok çiftin dile getirdiği problemlerden biri kavga etmektir. İlişkilerde, kavgalar kaçınılmazdır. Herbirimiz birbirimizden farklıyız, farklı duygu ve düşüncelere sahibiz, farklı ihtiyaçlarımız ve isteklerimiz var. Böyle olunca da, tartışmaların yaşanılması kaçınılmaz bir durumdur. Sıklıkla şunlar dile getirilir: “Sürekli tartışıyoruz, birbirimizi anlamıyoruz, farklı şeyler düşünüyoruz, galiba biz uyumlu bir çift değiliz ”. Yaygın olan yanlış düşüncelerden biri de “iyi bir ilişkide kavganın olmaması gerektiği” yönündedir.

Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri-
Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri-

Çiftler  Kavga Esnasında Ne Hissederler?

Hayatımız durağan değildir. Bu sebeple yaşanılan değişimlerle birlikte yaşanılan çatışmaların varlığı da kaçınılmazdır. Pek çok çiftin tartıştığı konulara bakıldığında birbirine benzediğini söylemek mümkün. Çoğu kez tartışma konusu “ maddi sorunlar, cinsellik, ev ile ilgili sorumluluklar, çocuk sahibi olmanın zorlukları, geniş aileden kaynaklı sorunlar” gibi benzer içerikli konulardır. Tartışma şekline bakıldığında her çiftin kendini sakinleştirme ya da baş etme şekli farklı olduğu için farklılık gösterse de yaşanılan ortak duygulardan biri kavganın sonunda yaşanılan mutsuzluktur. Kavga esnasında ses yükselir, sonradan pişmanlık duyulan sözler söylenir, kavganın şiddeti arttığında birkaç eşya kırılır, günler süren küslükler yaşanır. Sanki bir fırtına kopar ve bu fırtına dindiğinde her iki taraf da sakinleştiğinde suçluluk, kızgınlık ve hayal kırıklığı gibi birçok karmaşık duygu geride kalır. Bu fırtınadan geriye ilişkiniz ile ilgili sorgulamalar, ayrılık ile ilgili düşünceler kalır.

Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri--
Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri–

Kavgalardan Sonra Hangi Duygular Ortaya Çıkar?

Yaşanılan kavgalardan geriye kötü anılar kalır. Çoğu zaman neden kavga ettiğinizi, kavganın hangi problemden kaynaklandığını unutursunuz ancak kavganın sizde yarattığı kötü duyguları (eleştirilme, suçlanma, beğenilmeme, değer görülmeme gibi), kavga esnasında yaşanılan herşeyi ( kavga esnasındaki eyleme dökmeleri) sürekli hatırlarsınız. Her iki taraf için kavga etmek acı dolu bir deneyimdir, mutsuzluk kaynağıdır. Can sıkıcı bir durumdur tartışmak, öfkelenmek, bağırmak, anlaşılmadığını hissetmek. Duyulmadığınızı veya anlaşılmadığınızı hissettiğinizde karşı taraf sizin için nefret edilen ve düşmanca duygular beslediğiniz bir kişiye dönüşür. Her iki tarafın da isteği aslında duygusal ihtiyaçlarının (onay görme, değerli hissetme v.s) görülmesidir. Bunu yapabilmek o kadar da zor değildir aslında.

Kavga Eden Çiftler Birbirine Uygun Değil midir?

Kavga ediyor olmak birbirinize uygun bir eş/sevgili olmadığınız ya da ayrılmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Herkes gibi kavga ediyor olmak, kendi düşüncelerinizi dile getirmek, farklı fikirlere sahip olmanız çok güzel.. Kavga ediyor olmanız, iki farklı zihine ve ruhsallığa sahip olduğunuzu gösterir. İyi kavga eden çiftlerin hiç kavga yaşamayan çiftlere göre ilişkilerinde daha mutlu olduklarını söylemek mümkündür. Kavgalar, çift ilişkisini canlı tutan araçlardan biridir, tabi ki ortaya çıkan tartışmalarda fark edilmeyen unsurlar da (bilinçdışı dinamikler) fark edilebilirse ve tartışmalar ilişkinin merkezi haline gelmemişse…

Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri---
Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri—

Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri, Evlilik Terapisti, Evlilik Danışmanı,Evlilik Terapisti Kadıköy,Evlilik Terapisi Kadıköy, Çift Terapisti Kadıköy Evlilik Danışmanı Moda, Aile Terapisti Kadıköy, Çift Terapisti Şişli, Aile Terapisi Şişli
Farklılıklar Birliktelik Sebebi Olabilir mi?

Karşınızdaki eşinizin/sevgilinizin ayrı bir düşünce yapısına sahip olduğunu bilme ve bunu tolere etmede yaşanan zorluk kavgaların büyük sorun hale gelmesine neden olabilir. Çiftler, ötekinin de ayrı bir gerçekliğe sahip olduğu fikrine nasıl tahammül edebilir? Farklı aile yapılarından geliyor olmanız, farklı yetiştirilme tutumları ile büyümeniz, farklı duygusallığa sahip olmanız, istek ve ihtiyaçlarınızın birbirinizinkinden farklı olması veya sevgi isteğinizi dile getirme yada sevgi gösterme şeklinizin farklı olması iki kişinin birbirinden ayrılan yönleri olduğunu gösterir. Bu farklıkların aslında bozucu bir etken olarak değil de yapıcı olduklarını görebilmek yani karşınızdakinin de “ayrı bir gerçekliğe, ayrı bir ruhsallığa ” sahip olduğunu bilmek yararlı olacaktır. Benzer şeyleri düşünmek veya hissetmek yani bir anlamıyla birbirinize benzemek belki de ilişkinizde monotonluğu da beraberinde getirecektir. İlişkide kavgaların olmaması aslında düşünülmesi gereken bir durumdur çünkü kavganın yokluğu çiftlerden birinin kendi isteklerini dile getirmediği, ilişkinin devam edebilmesi adına fedakarlık yaptığı, kendi bireyselliğini ortaya koyamadığı anlamlarını da taşıyabilir.

Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri-----
Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri—–

Eşlik Eden bir Eş mi, Katlanılan bir Yabancı mı?

Eşler birbirlerinin farklılıklarını çoğu zaman kendilerinin katlanmaları gereken bir özellik gibi görür.  Böyle bir bakış açısının sonucu olarakta, eşler birbirleri için eşlik edilen bir eşten katlanılması gereken bir yabancıya dönüşürler. “Eş” kelimesi “eşlik etme” kelimesinin kökenini oluşturur. Bu açıdan, bir eş, eşlik ettiği sürece eş olma görevini yerine getirir. Bu sadece fiziksel olarak eşlik etme hali değildir. Aynı zamanda duygusal eşlik etme halidir. Tam bu nokta da benzer şeyler karşısında ortaya çıkan farklı duygular, düşünceler ve davranışlar bu eşlik etme durumuna zarar veriyormuş gibi durabilir.  Oysaki eşlik etme benzer durumlar karşısında aynı şeyleri yaşamak değildir. Eşlik eden bir eş olmak bir diğer eşle ortaya çıkan çatışma sırasında karşısındakinin ne hissettiğini anlama çabasıdır. Eşler böyle deneyimleri daha önce yaşamadığı bir deneyimi yaşama ve belkide yeni bir şey öğrenme veya hayatın farklı bir yönünü fark etme, temas etme fırsatı olarak görebilirler. Böylece eşlik etmenin gerçek anlamı olan yol arkadaşlığı hem öğreticiliğiyle hem de haycanıyla tekrar ortaya çıkar. Bu deneyimle de, yanınızda katlanmaya çalıştığınız bir yabancıdan daha çok, eşlik ettiğiniz eşiniz olduğunu anlamak için yeni bir şans yakalayabilirsiniz.

Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri
Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri

Birbirini Tamamlayan Çiftler

Birbirinizde tamamlayıcı unsurların var olabileceğini ve tamamlayıcı unsurların ilişkinizi daha güçlü hale getirebileceğini göz ardı etmemek gerekir. Aranızda kavganın başlamasına neden olan sorunlar üzerinde durmak yerine kavga ederken sizde tetiklenen ve sizi rahatsız eden duyguları fark edebilmeniz ve bu duyguları eşinizle/sevgilinizle konuşabilmeniz kavgalarınızı daha yapıcı bir hale getirebilir. Duygusal ihtiyaçlarınızın görülmesini istiyorsanız karşınızdaki eşinizin/sevgilinizin de istekleri, arzuları ve ihtiyaçları olabileceğini göz ardı etmemek gerekir. Ne zaman tartışamalar ilişki için sorun olmaya başlar? Tartışma esnasında karşı tarafı aşağılayan, küçümseyen ifadelerin kullanılması ile ötekinin varlığını yok sayan tutum tartışmanın iyi bir yere doğru gitmediğinin sinyalini verir. Kavgaların giderek artan şekillerde şiddet içeren (duygusal, fiziksel) bir hale bürünerek karşımızdakine zarar verecek düzeye gelmesi, tartışmaların sonunda yaşanılan duygusal kopuşlar, yaşanılan kısa süreli ayrılıklar ilişkinizde bazı şeylerin iyiye gitmediğini gösterir ve bu aşamada bir uzman desteği almanız gerekir.

İlgili Diğer Yazılar

İlişkilerin Aritmetiği: Sorunlu İlişkiler Neden ve Nasıl?

Ailede Travmayla Başa Çıkma

Çiftlerin Bağlanma Stilleri ve Çift ilişkisine Etkisi

İlişki Sorunları ve İlişki Sorunlarıyla Başa Çıkma Yolları

Boşanma ve Ayrılık ve Psikolojik Etkileri

Hamilelik Psikolojisi ve Hamilelik Sonrası Postpartum Depresyon

Evlilik Terapisi

Evlilik Terapisi Yöntemleri ve İlişki Sorunları

Çift Terapisi ve Çift ilişkisine Faydaları

Aile & Çift ve Evlilik Terapisi Yöntemleri

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Kısırlık ve Psikolojik Faktörler

Aile Terapisi ve Çift / Evlilik Danışmanlığı

Evlilik Terapisti ve Çiftlerin Kavga Etme Nedenleri, Evlilik Terapisti, Evlilik Danışmanı,Evlilik Terapisti Kadıköy,Evlilik Terapisi Kadıköy, Çift Terapisti Kadıköy, Evlilik Danışmanı Moda, Aile Terapisti Kadıköy, Çift Terapisti Şişli, Aile Terapisi Şişli,çiftler neden kavga eder

463 YORUMLAR

 1. Evliliğimiz sürdürmekte zorlanıyoruz bu konuda nasıl yardım edebilirsiniz?

 2. Eşimle sürekli kavga ediyoruz. Bu konuda bize nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 3. Evliliğimiz sürdürmekte zorlanıyoruz bu konuda nasıl yardım edebilirsiniz?

 4. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

 5. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 6. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 7. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 8. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 9. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 10. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 11. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 12. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

 13. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 14. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 15. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 16. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

 17. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 18. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 19. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 20. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

 21. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 22. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

 23. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 24. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 25. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 26. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 27. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 28. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 29. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 30. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 31. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 32. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 33. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 34. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 35. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 36. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 37. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

 38. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 39. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

   • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 40. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 41. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 42. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 43. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 44. Eşimle sorunlar yaşıyoruz uzman bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 45. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 46. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 47. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 48. Evlilik danışmanından evliliğimizdeki sorunlarla ilgili uzman yardımı almak istiyoruz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

  • Merkezimizi telefonla arayarak bir uzman evlilik terapistinden evlilik terapisi desteği alabilirsiniz.

 49. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 50. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik öncesi danışmanlık konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 51. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 52. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik öncesi danışmanlık konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 53. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

 54. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 55. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 56. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz

 57. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik öncesi danışmanlık konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 58. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz

 59. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz

 60. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik öncesi danışmanlık konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 61. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

 62. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik öncesi danışmanlık konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 63. ilişkimizde sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda bir ilişki danışmanından yardım istiyoruz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 64. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik öncesi danışmanlık konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 65. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 66. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 67. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 68. ilişkimizde sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda bir ilişki danışmanından yardım istiyoruz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 69. ilişkimizde sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda bir ilişki danışmanından yardım istiyoruz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 70. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 71. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 72. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 73. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

   • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 74. ilişkimizde sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda bir ilişki danışmanından yardım istiyoruz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 75. ilişkimizde sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda bir ilişki danışmanından yardım istiyoruz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik öncesi danışmanlık konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik öncesi danışmanlık konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 76. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 77. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 78. ilişkimizde sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda bir ilişki danışmanından yardım istiyoruz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 79. ilişkimizde sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda bir ilişki danışmanından yardım istiyoruz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir çift terapistinden destek alabilirsiniz.

 80. ilişkimizde sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda bir ilişki danışmanından yardım istiyoruz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 81. ilişkimizde sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda bir ilişki danışmanından yardım istiyoruz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 82. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir çift terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir çift terapistinden destek alabilirsiniz.

 83. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 84. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir çift terapistinden destek alabilirsiniz.

 85. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 86. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 87. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 88. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 89. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi terapi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 90. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 91. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

   • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 92. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 93. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 94. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 95. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlığı ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlığı ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 96. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik öncesi danışmanlık ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 97. ilişkimizde sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda bir ilişki danışmanından yardım istiyoruz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 98. ilişkimizde sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda bir ilişki danışmanından yardım istiyoruz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 99. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 100. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsini

 101. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 102. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 103. Evliliğimizde sorunlar yaşıyoruz. Boşanmak üzereyiz. Bir evlilik terapistinden yardım alabilir miyiz?

  • Merkezimize başvurarak evlilik terapisi ve ilişki danışmanlığı konusunda uzman bir evlilik terapistinden destek alabilirsiniz.

 104. Eşimle ilişkimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu konuda bize yardım edebilir misiniz?

Comments are closed.