Ekibimiz

Cengiz Sav
Klinik Psikolog, Psikoterapist

Terapist Cengiz Sav
Terapist Cengiz Sav

Dicle Üniversitesi Psikoloji Bölümünden psikolog ünvanıyla mezun olmuştur. Eğitimine Avusturya’da Salzburg Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde devam etmiştir.  İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji programından mezun olmuştur. Halen Kocaeli Üniversitesi Ruhsal Travma Yüksek Lisans programlarında tez aşamasındadır. 2003 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışı çeşitli kurum ve kuruluşlarda psikoterapi ve psikolojik yardım ve destek hizmetleri vermektedir. Psikoterapist ve süpervizör olarak, Lunar Psikoterapi Merkezi’nde çift, çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Psike İstanbul üyesidir. Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) denetiminde psikanaliz eğitimine devam etmektedir. Lunar Psikoterapi Merkezi’nin kurucusu ve merkez koordinatörüdür.

Deniz Coşan
Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist
MSc, MA

Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist MSc, MA Deniz Coşan
Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist MSc, MA Deniz Coşan

Psikoloji ve Sosyoloji çift anadal lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, Danışmanlık Psikolojisi yüksek lisans eğitimini Keele Üniversitesi/İngiltere’de tamamlamıştır. Yüksek lisans tezini “Türkiye’de Psikoterapi Algısı” üzerine yazmıştır. Daha sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji programını bitirmiştir. İngiltere ve Türkiye’de tıp merkezi, psikiyatri merkezi ve danışmanlık merkezlerinde psikoterapist olarak çalışmış ve çeşitli üniversitelerde klinik psikoloji alanında lisans ve yüksek lisans seviyesinde dersler vermiştir. Ulusal ve uluslararası kongrelerde çalışmalarını sunmuştur. Psikanaliz, psikoterapi ve ruh sağlığı alanınında çeviri çalışmaları yapmakta ve bu alanlarda çeşitli makaleleri bulunmaktadır.  Uluslararası Psikanaliz Birliği’ne (IPA) bağlı İstanbul Psikanaliz Derneği (IPD) bünyesinde psikanaliz formasyonuna devam etmektedir. Lunar Psikoterapi Merkezi’nde çift, çocuk, ergen ve yetişkinlerle Türkçe ve İngilizce psikoterapi çalışmaları yapmaktadır.

Deniz Asolar
Klinik Psikolog, Psikoterapist

 

Klinik Psikolog Deniz Asolar
Klinik Psikolog Deniz Asolar

Psikoloji lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “Zihinsel İmgeleme” üzerine teziyle, Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Bekarlık, İlgili Stereotipler, İlişki Merkeziyeti, Depresif Semptomlar ve Anksiyete ile İlişkisi” üzerine tezi ile tamamlamıştır. Çeşitli danışmanlık ve ruh sağlığı kurumlarında ve STK’larda psikoterapi, psikolojik yardım ve destek hizmetleri vermektedir. Ruh sağlığı alanında çeşitli projelerde ve adaptasyon çalışmalarında görev almıştır. Lunar Psikoterapi Merkezi’nde yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

Deniz Ağar
Klinik Psikolog, Psikoterapist

Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tez aşamasındadır. Arel Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Bugüne kadar çeşitli kurum ve STK’larda farklı gelişenlerle ve aileleriyle çalışmış, psikolojik değerlendirme ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Ruh sağlığı alanında çeşitli projelerde görev almıştır. Hastane ve özel merkezlerde psikoterapi çalışmaları yürütmüş ve halen Lunar Psikoterapi Merkezi’nde yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Selin Kitiş
Psikolog, Psikoterapist, Oyun Terapisti

Selin Kitiş Psikolog, Oyun Terapisti
Selin Kitiş Psikolog, Oyun Terapisti

Psikoloji lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Bilgi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı çocuk-ergen alt dalında tez aşamasındadır. Tezini, koruyucu aileler ve çocukları arasındaki bağlanmayı ve iletişimi güçlendirmeyi hedefleyen bir müdahale programı üzerine yazmaktadır. Yüksek lisans kapsamında Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde psikolog olarak çalışmanın yanı sıra özel bir danışmanlık merkezinde görev almıştır. Bu kurumlarda çocuk, ergen ve ailelerine psikolojik değerlendirme, bireysel oyun terapisi ve bireysel psikoterapi hizmeti vermiştir. Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarı’nda Psikanalitik Oyun Terapisi Araştırma ekibinde yer almaktadır. Aynı zamanda, Koruncuk Vakfı tarafından yürütülen devlet koruması altındaki çocuklar ile ilgili bir projede çocuk ve ergenlere psikolojik destek sağlamaktadır. Lunar Psikoterapi Merkezi’nde çocuk ve ergenlerle oyun terapisi ve psikoterapi çalışmaları yapmaktadır.

Berfe Gündüz
Klinik Psikolog, Psikoterapist

Psikolog Berfe Gündüz
Psikolog Berfe Gündüz

Psikoloji lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi kapsamında Kanada’da British Columbia Üniversitesi’nde dersler almıştır. Eğitimi boyunca çocukların sosyal, duygusal ve dil gelişimi üzerine araştırmalar ve toplumsal cinsiyet rolleri üzerine çalışmalar yapmıştır. Lisans eğitiminden sonra çocuk odaklı oyun terapisi sertifikası almıştır. Hastane ve danışmanlık merkezlerinde psikolog ve oyun terapisti olarak görev almıştır. Daha sonra, Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini Amerika’da New York City Üniversitesi’nde bitirmiştir. Bu süreçteki çalışmaları travmatik geçmişe sahip olan ebeveynlerin çocukları ile olan bağlarını güçlendirmeye yöneliktir. Aynı zamanda bu konu ile ilgili eğitimler de almıştır. Amerika’da bir tıp merkezinin üniversite ile birlikte yürüttüğü programda psikoterapist olarak çalışmıştır. Lunar Psikoterapi Merkezi’nde çocuk, ergen ve yetişkinlerle Türkçe ve İngilizce psikoterapi çalışmaları yapmaktadır.

Sena Dönmez Özdemir
Psikolog, Psikoterapist

Psikolog Sena Dönmez
Psikolog Sena Dönmez

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı yetişkin altdalında tez aşamasındadır. “Yas Yıldönümü: Yakının Kaybında Travma Yıldönümü Tepkisinin Fenomenolojisi (Anniversary of Bereavement: Phenomenology of Anniversary Reactions on Traumatic Loss of a Loved One) ” başlıklı tezi üzerine çalışmaktadır. 2017 yılından beri yüksek lisans eğitimi kapsamında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde genç ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmaları yapmaktadır. Lunar Psikoterapi Merkezi’nde yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.