Ekibimiz

Cengiz Sav
Klinik Psikolog, Psikoterapist

Terapist Cengiz Sav
Terapist Cengiz Sav

Dicle Üniversitesi Psikoloji Bölümünden psikolog ünvanıyla mezun olmuştur. Eğitimine Avusturya’da Salzburg Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde devam etmiştir.  İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji programından mezun olmuştur. Halen Kocaeli Üniversitesi Ruhsal Travma Yüksek Lisans programlarında tez aşamasındadır. 2003 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışı çeşitli kurum ve kuruluşlarda psikoterapi ve psikolojik yardım ve destek hizmetleri vermektedir. Psikoterapist ve süpervizör olarak, Lunar Psikoterapi Merkezi’nde çift, çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Psike İstanbul üyesidir. Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) denetiminde psikanaliz eğitimine devam etmektedir. Lunar Psikoterapi Merkezi’nin kurucusu ve merkez koordinatörüdür.

Esra Çeri
Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist
BA, MA

Klinik Psikolog Esra Çeri
Klinik Psikolog Esra Çeri

İsviçre‘nin Fribourg Üniversitesi‘nde Psikoloji lisans eğitimini tamamlayıp Bern Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisans programından “Psikoterapi Sürecinde Ortaya Çıkan Yapısal Değişimler” (Strukturelle Veränderungen in der Psychotherapie/Deep change in psychotherapy) adlı çalışmasıyla mezun olmuştur. Eğitimi sürecinde İsviçre ve Almanya‘da çeşitli Psikiyatrik kliniklerde stajyer terapist olarak çalışmıştır.  Bununla birlikte uluslarası yardım kuruluşlarında Ghana Başkent Accra’da Klinik Psikolog olarak hastanelerde ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında birçok okulda danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinde bulunmuştur. Basel Üniversitesi Hastanesinde ve Lunar Psikoterapi Merkezi’nde, çocuk, ergen ve yetişkinlerle Türkçe ve Almanca psikoterapi çalışmaları yapmaktadır.

Deniz Ağar
Klinik Psikolog, Psikoterapist

Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tez aşamasındadır. Arel Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Bugüne kadar çeşitli kurum ve STK’larda farklı gelişenlerle ve aileleriyle çalışmış, psikolojik değerlendirme ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Ruh sağlığı alanında çeşitli projelerde görev almıştır. Hastane ve özel merkezlerde psikoterapi çalışmaları yürütmüş ve halen Lunar Psikoterapi Merkezi’nde yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Selin Kitiş
Psikolog, Psikoterapist, Oyun Terapisti

Selin Kitiş Psikolog, Oyun Terapisti
Selin Kitiş Psikolog, Oyun Terapisti

Psikoloji lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Bilgi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı çocuk-ergen alt dalında tez aşamasındadır. Tezini, koruyucu aileler ve çocukları arasındaki bağlanmayı ve iletişimi güçlendirmeyi hedefleyen bir müdahale programı üzerine yazmaktadır. Yüksek lisans kapsamında Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde psikolog olarak çalışmanın yanı sıra özel bir danışmanlık merkezinde görev almıştır. Bu kurumlarda çocuk, ergen ve ailelerine psikolojik değerlendirme, bireysel oyun terapisi ve bireysel psikoterapi hizmeti vermiştir. Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarı’nda Psikanalitik Oyun Terapisi Araştırma ekibinde yer almaktadır. Aynı zamanda, Koruncuk Vakfı tarafından yürütülen devlet koruması altındaki çocuklar ile ilgili bir projede çocuk ve ergenlere psikolojik destek sağlamaktadır. Lunar Psikoterapi Merkezi’nde çocuk ve ergenlerle oyun terapisi ve psikoterapi çalışmaları yapmaktadır.

Berfe Gündüz
Klinik Psikolog, Psikoterapist

Psikolog Berfe Gündüz
Psikolog Berfe Gündüz

Psikoloji lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi kapsamında Kanada’da British Columbia Üniversitesi’nde dersler almıştır. Eğitimi boyunca çocukların sosyal, duygusal ve dil gelişimi üzerine araştırmalar ve toplumsal cinsiyet rolleri üzerine çalışmalar yapmıştır. Lisans eğitiminden sonra çocuk odaklı oyun terapisi sertifikası almıştır. Hastane ve danışmanlık merkezlerinde psikolog ve oyun terapisti olarak görev almıştır. Daha sonra, Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini Amerika’da New York City Üniversitesi’nde bitirmiştir. Bu süreçteki çalışmaları travmatik geçmişe sahip olan ebeveynlerin çocukları ile olan bağlarını güçlendirmeye yöneliktir. Aynı zamanda bu konu ile ilgili eğitimler de almıştır. Amerika’da bir tıp merkezinin üniversite ile birlikte yürüttüğü programda psikoterapist olarak çalışmıştır. Lunar Psikoterapi Merkezi’nde çocuk, ergen ve yetişkinlerle Türkçe ve İngilizce psikoterapi çalışmaları yapmaktadır.