Ekibimiz

Cengiz Sav
Klinik Psikolog, Psikoterapist

Terapist Cengiz Sav
Terapist Cengiz Sav

Dicle Üniversitesi Psikoloji Bölümünden psikolog ünvanıyla mezun olmuştur. Eğitimine Avusturya’da Salzburg Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde devam etmiştir.  İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji programından mezun olmuştur. Halen Kocaeli Üniversitesi Ruhsal Travma Yüksek Lisans programlarında tez aşamasından ayrılmıştır. 2003 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışı çeşitli kurum ve kuruluşlarda psikoterapi ve psikolojik yardım ve destek hizmetleri vermektedir. Psikoterapist ve süpervizör olarak, Lunar Psikoterapi Merkezi’nde çift, çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır.  Lunar Psikoterapi Merkezi’nin kurucusu ve merkez koordinatörüdür.

 

Deniz Ağar
Klinik Psikolog, Psikoterapist

Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tez aşamasındadır. Arel Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Bugüne kadar çeşitli kurum ve STK’larda farklı gelişenlerle ve aileleriyle çalışmış, psikolojik değerlendirme ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Ruh sağlığı alanında çeşitli projelerde görev almıştır. Hastane ve özel merkezlerde psikoterapi çalışmaları yürütmüş ve halen Lunar Psikoterapi Merkezi’nde yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Selin Kitiş
Psikolog, Psikoterapist, Oyun Terapisti

Selin Kitiş Psikolog, Oyun Terapisti
Selin Kitiş Psikolog, Oyun Terapisti

Psikoloji lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Bilgi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı çocuk-ergen alt dalında tez aşamasındadır. Tezini, koruyucu aileler ve çocukları arasındaki bağlanmayı ve iletişimi güçlendirmeyi hedefleyen bir müdahale programı üzerine yazmaktadır. Yüksek lisans kapsamında Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde psikolog olarak çalışmanın yanı sıra özel bir danışmanlık merkezinde görev almıştır. Bu kurumlarda çocuk, ergen ve ailelerine psikolojik değerlendirme, bireysel oyun terapisi ve bireysel psikoterapi hizmeti vermiştir. Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarı’nda Psikanalitik Oyun Terapisi Araştırma ekibinde yer almaktadır. Aynı zamanda, Koruncuk Vakfı tarafından yürütülen devlet koruması altındaki çocuklar ile ilgili bir projede çocuk ve ergenlere psikolojik destek sağlamaktadır. Lunar Psikoterapi Merkezi’nde çocuk ve ergenlerle oyun terapisi ve psikoterapi çalışmaları yapmaktadır.

 

Horshkova Mariia (BA, MA, MSc)
Psychologist, Psychodrama Group Psychotherapy Practitioner, Trainer of the International Child Development Program Working

psychologist-horshkova-mariia
Psychologist Horshkova Mariia

Psychologist, Psychodrama Group Psychotherapy Practitioner, Trainer of the International Child Development ProgramWorking individually with children, adolescents and families in emotive-behavioral structure. She is under education of individual psychodynamic psychotherapy for five years at APPU, Vinnitsa, Ukraine. She had one year group analytic psychotherapy education in Vinnitsa, APPU.

Master of Psychology, Master of Pedagogy. Practitioner of Psychodrama Group Psychotherapy. She continues to study at the level – psychodrama trainer. She graduated from the course “Propaedeutic of Psychiatry” at the Department of Psychiatry, Narcology and Psychotherapy. She is the head of the public organization “Center for the Development of Children and Youth of the Future “Alice”. She is a co-founder of the ‘FreeLand’ Psychological Art Space. She is a trainer of the International Child Development Program (Norway), coordinator of facilitators of the International Child Development Program (Ukraine). She works with children and families of the military who have been injured or formerly in the territory of the ATO in the public organization “Participants of the ATO of Vinnitsa and Vinnitsa region” based on attachment and object relations theories. She collaborates with the rehabilitation center “Harmony” – works with parents with children with disabilities: increasing sensitivity and emotional dialogue; training staff of the rehabilitation center – the facilitator level of the International Child Development Program. She works at the Institution of Theological Sciences of the Immaculate Virgin Mary – training facilitators of the International Child Development Program.